S-1131B36UA-N4VTFU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1131B36UA-N4VTFU
S-1131B36UA-N4VTFU
型号
S-1131B36UA-N4VTFU
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 3.6V 300MA SOT89-3
数据表
S-1131B36UA-N4VTFU.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-1131B36UA-N4VTFU
内容 *
    S-1131B36UA-N4VTFU 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1131
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.28V @ 100mA
    Current - Supply (Max)65 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.6V