S-1112B18MC-L6DTFU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1112B18MC-L6DTFU
S-1112B18MC-L6DTFU
型号
S-1112B18MC-L6DTFU
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
数据表
S-1112B18MC-L6DTFU.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-1112B18MC-L6DTFU
内容 *
    S-1112B18MC-L6DTFU 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1112
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.47V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V