NCV8715MX50TBG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8715MX50TBG
NCV8715MX50TBG
型号
NCV8715MX50TBG
描述
IC REG LINEAR 5V 50MA 6XDFN
数据表
NCV8715MX50TBG.pdf
交付服务
NCV8715MX50TBG
内容 *
    NCV8715MX50TBG 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR56dB (100kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-XFDFN
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Voltage - Input (Max)24V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 50mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-XDFN (1.5x1.5)
    Current - Quiescent (Iq)5.8 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V