NCV8703MX33TCG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8703MX33TCG
NCV8703MX33TCG
型号
NCV8703MX33TCG
描述
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6XDFN
数据表
NCV8703MX33TCG.pdf
交付服务
NCV8703MX33TCG
内容 *
    NCV8703MX33TCG 规格
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-XFDFN
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-XDFN (1.5x1.5)
    Current - Quiescent (Iq)20 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V