NCV8605MN28T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8605MN28T2G
NCV8605MN28T2G
型号
NCV8605MN28T2G
描述
IC REG LINEAR 2.8V 500MA 6DFN
数据表
NCV8605MN28T2G.pdf
交付服务
NCV8605MN28T2G
内容 *
    NCV8605MN28T2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control Features-
    Current - Output500mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.24V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3.3)
    Current - Quiescent (Iq)180 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V