NCV8560MN150R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8560MN150R2G
NCV8560MN150R2G
型号
NCV8560MN150R2G
描述
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6DFN
数据表
NCV8560MN150R2G.pdf
交付服务
NCV8560MN150R2G
内容 *
    NCV8560MN150R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR62dB ~ 38dB (120Hz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3)
    Current - Quiescent (Iq)170 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V