NCV8537ML500R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8537ML500R2G
NCV8537ML500R2G
型号
NCV8537ML500R2G
描述
IC REG LINEAR 5V 500MA 10DFNW
数据表
NCV8537ML500R2G.pdf
交付服务
NCV8537ML500R2G
内容 *
    NCV8537ML500R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, Wettable Flank
    Package / Case10-VFDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Power Good
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.34V @ 500mA
    Current - Supply (Max)14 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package10-DFNW (3x3)
    Current - Quiescent (Iq)220 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V