NCV8509PDW26R2
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8509PDW26R2
NCV8509PDW26R2
型号
NCV8509PDW26R2
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 5V/2.6V 16SOIC
数据表
NCV8509PDW26R2.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCV8509PDW26R2
内容 *
    NCV8509PDW26R2 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
    Control FeaturesReset
    Current - Output115mA, 100mA
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)50V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 100mA, -
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)175 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V, 2.6V