NCV8509PDW18R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8509PDW18R2G
NCV8509PDW18R2G
型号
NCV8509PDW18R2G
描述
IC REG LINEAR 3.3V/1.8V 16SOIC
数据表
NCV8509PDW18R2G.pdf
交付服务
NCV8509PDW18R2G
内容 *
    NCV8509PDW18R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
    Control FeaturesReset
    Current - Output115mA, 100mA
    Protection FeaturesOver Temperature
    Number of Regulators2
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)50V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 100mA, -
    Current - Supply (Max)10 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)175 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V, 1.8V