NCV8505D2T33R4
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8505D2T33R4
NCV8505D2T33R4
型号
NCV8505D2T33R4
描述
IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-7
数据表
NCV8505D2T33R4.pdf
交付服务
NCV8505D2T33R4
内容 *
    NCV8505D2T33R4 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output400mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)45 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-7
    Current - Quiescent (Iq)350 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V