NCV8502PDW100R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8502PDW100R2G
NCV8502PDW100R2G
型号
NCV8502PDW100R2G
描述
IC REG LINEAR 10V 150MA 16SOIC
数据表
NCV8502PDW100R2G.pdf
交付服务
NCV8502PDW100R2G
内容 *
    NCV8502PDW100R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 150mA
    Current - Supply (Max)19 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package16-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)10V