NCV8501D25R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV8501D25R2G
NCV8501D25R2G
型号
NCV8501D25R2G
描述
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 8SOIC
数据表
NCV8501D25R2G.pdf
交付服务
NCV8501D25R2G
内容 *
    NCV8501D25R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesEnable, Reset
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)19 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)125 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V