NCV59745AMW1015TAG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV59745AMW1015TAG
NCV59745AMW1015TAG
型号
NCV59745AMW1015TAG
描述
IC REG LINEAR 1.015V 3A 20QFNW
数据表
NCV59745AMW1015TAG.pdf
交付服务
NCV59745AMW1015TAG
内容 *
    NCV59745AMW1015TAG 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR75dB ~ 18dB (1kHz ~ 3MHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, Wettable Flank
    Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Power Good, Soft Start
    Current - Output3A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)1.4V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package20-QFNW (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)2 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.015V