NCV5661MN12T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV5661MN12T2G
NCV5661MN12T2G
型号
NCV5661MN12T2G
描述
IC REG LINEAR 1.2V 1A 6DFN
数据表
NCV5661MN12T2G.pdf
交付服务
NCV5661MN12T2G
内容 *
    NCV5661MN12T2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3.3)
    Current - Quiescent (Iq)3 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V