NCV4276CDS33R4G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV4276CDS33R4G
NCV4276CDS33R4G
型号
NCV4276CDS33R4G
描述
IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-5
数据表
NCV4276CDS33R4G.pdf
交付服务
NCV4276CDS33R4G
内容 *
    NCV4276CDS33R4G 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (100Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control Features-
    Current - Output400mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)35 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V