NCV4275CDT33RKG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV4275CDT33RKG
NCV4275CDT33RKG
型号
NCV4275CDT33RKG
描述
IC REG LINEAR 3.3V 450MA DPAK-5
数据表
NCV4275CDT33RKG.pdf
交付服务
NCV4275CDT33RKG
内容 *
    NCV4275CDT33RKG 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
    Control FeaturesReset
    Current - Output450mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)42V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 300mA
    Current - Supply (Max)35 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK-5
    Current - Quiescent (Iq)150 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V