NCV4269AD150R2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV4269AD150R2G
NCV4269AD150R2G
型号
NCV4269AD150R2G
描述
IC REG LINEAR 5V 150MA 8SOIC
数据表
NCV4269AD150R2G.pdf
交付服务
NCV4269AD150R2G
内容 *
    NCV4269AD150R2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesReset
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 100mA
    Current - Supply (Max)3 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)250 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V