NCV4264-2ST33T3G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV4264-2ST33T3G
NCV4264-2ST33T3G
型号
NCV4264-2ST33T3G
描述
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT223
数据表
NCV4264-2ST33T3G.pdf
交付服务
NCV4264-2ST33T3G
内容 *
    NCV4264-2ST33T3G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR67dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)1.266V @ 100mA
    Current - Supply (Max)70 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-223 (TO-261)
    Current - Quiescent (Iq)55 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V