NCV2951ACD-3.3R2
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCV2951ACD-3.3R2
NCV2951ACD-3.3R2
型号
NCV2951ACD-3.3R2
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOIC
数据表
NCV2951ACD-3.3R2.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCV2951ACD-3.3R2
内容 *
    NCV2951ACD-3.3R2 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control Features-
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage Dropout (Max)0.45V @ 100mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V