NCP730BMT1500TBG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP730BMT1500TBG
NCP730BMT1500TBG
型号
NCP730BMT1500TBG
描述
IC REG LINEAR 15V 150MA 6WDFN
数据表
NCP730BMT1500TBG.pdf
交付服务
NCP730BMT1500TBG
内容 *
    NCP730BMT1500TBG 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR80dB ~ 48dB (10Hz ~ 1MHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-WDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Power Good, Soft Start
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
    Voltage - Input (Max)38V
    Voltage Dropout (Max)0.48V @ 150mA
    Current - Supply (Max)450 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WDFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)3 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)15V