NCP705EMT33TCG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP705EMT33TCG
NCP705EMT33TCG
型号
NCP705EMT33TCG
描述
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WDFN
数据表
NCP705EMT33TCG.pdf
交付服务
NCP705EMT33TCG
内容 *
    NCP705EMT33TCG 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-WDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 500mA
    Current - Supply (Max)260 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-WDFN (2x2)
    Current - Quiescent (Iq)25 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V