NCP691MN33T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP691MN33T2G
NCP691MN33T2G
型号
NCP691MN33T2G
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6DFN
数据表
NCP691MN33T2G.pdf
交付服务
NCP691MN33T2G
内容 *
    NCP691MN33T2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.25V @ 1A
    Current - Supply (Max)240 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3)
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V