NCP662SQ25T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP662SQ25T1
NCP662SQ25T1
型号
NCP662SQ25T1
描述
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SC82AB
数据表
NCP662SQ25T1.pdf
交付服务
NCP662SQ25T1
内容 *
    NCP662SQ25T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Control FeaturesEnable
    Current - Output100mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V