NCP623DM-33R2
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP623DM-33R2
NCP623DM-33R2
型号
NCP623DM-33R2
描述
IC REG LINEAR 3.3V 150MA MICRO8
数据表
NCP623DM-33R2.pdf
交付服务
NCP623DM-33R2
内容 *
    NCP623DM-33R2 规格
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Quiescent (Iq)200 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V