NCP612SQ15T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP612SQ15T1
NCP612SQ15T1
型号
NCP612SQ15T1
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 1.5V 100MA SC88A
数据表
NCP612SQ15T1.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP612SQ15T1
内容 *
    NCP612SQ15T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Control FeaturesEnable
    Current - Output100mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.68V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-88A (SC-70-5/SOT-353)
    Current - Quiescent (Iq)90 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V