NCP606MN28T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP606MN28T2G
NCP606MN28T2G
型号
NCP606MN28T2G
描述
IC REG LINEAR 2.8V 500MA 6DFN
数据表
NCP606MN28T2G.pdf
交付服务
NCP606MN28T2G
内容 *
    NCP606MN28T2G 规格
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.24V @ 500mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3.3)
    Current - Quiescent (Iq)180 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V