NCP59301DS28R4G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP59301DS28R4G
NCP59301DS28R4G
型号
NCP59301DS28R4G
描述
IC REG LINEAR 2.8V 3A D2PAK-5
数据表
NCP59301DS28R4G.pdf
交付服务
NCP59301DS28R4G
内容 *
    NCP59301DS28R4G 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable, Error Flag
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)13.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V