NCP59151MN33TYG
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP59151MN33TYG
NCP59151MN33TYG
型号
NCP59151MN33TYG
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8DFN
数据表
NCP59151MN33TYG.pdf
交付服务
NCP59151MN33TYG
内容 *
    NCP59151MN33TYG 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable, Error Flag
    Current - Output1.5A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)13.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package8-DFN (4x4)
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V