NCP59151DS28R4G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP59151DS28R4G
NCP59151DS28R4G
型号
NCP59151DS28R4G
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.8V 1.5A D2PAK-5
数据表
NCP59151DS28R4G.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP59151DS28R4G
内容 *
    NCP59151DS28R4G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable, Error Flag
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)13.5V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 1.5A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V