NCP585HSN18T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP585HSN18T1G
NCP585HSN18T1G
型号
NCP585HSN18T1G
描述
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
数据表
NCP585HSN18T1G.pdf
交付服务
NCP585HSN18T1G
内容 *
    NCP585HSN18T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.45V @ 300mA
    Current - Supply (Max)111 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)90 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V