NCP585DSN18T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP585DSN18T1
NCP585DSN18T1
型号
NCP585DSN18T1
描述
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
数据表
NCP585DSN18T1.pdf
交付服务
NCP585DSN18T1
内容 *
    NCP585DSN18T1 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.45V @ 300mA
    Current - Supply (Max)111 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)90 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V