NCP582LXV28T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP582LXV28T2G
NCP582LXV28T2G
型号
NCP582LXV28T2G
描述
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT563
数据表
NCP582LXV28T2G.pdf
交付服务
NCP582LXV28T2G
内容 *
    NCP582LXV28T2G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-563, SOT-666
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-563
    Current - Quiescent (Iq)95 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V