NCP582LSQ25T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP582LSQ25T1G
NCP582LSQ25T1G
型号
NCP582LSQ25T1G
描述
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC82AB
数据表
NCP582LSQ25T1G.pdf
交付服务
NCP582LSQ25T1G
内容 *
    NCP582LSQ25T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.5V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-82AB
    Current - Quiescent (Iq)95 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V