NCP580SQ25T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP580SQ25T1G
NCP580SQ25T1G
型号
NCP580SQ25T1G
描述
IC REG LINEAR 2.5V 120MA SC82AB
数据表
NCP580SQ25T1G.pdf
交付服务
NCP580SQ25T1G
内容 *
    NCP580SQ25T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control FeaturesEnable
    Current - Output120mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 120mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-82AB
    Current - Quiescent (Iq)160 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V