NCP5663DS15R4G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP5663DS15R4G
NCP5663DS15R4G
型号
NCP5663DS15R4G
描述
IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK-5
数据表
NCP5663DS15R4G.pdf
交付服务
NCP5663DS15R4G
内容 *
    NCP5663DS15R4G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output3A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 3A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-5
    Current - Quiescent (Iq)3 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V