NCP5661MN28T2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP5661MN28T2G
NCP5661MN28T2G
型号
NCP5661MN28T2G
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
数据表
NCP5661MN28T2G.pdf
交付服务
NCP5661MN28T2G
内容 *
    NCP5661MN28T2G 规格
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 1A
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (3x3)
    Current - Quiescent (Iq)3 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V