NCP565D2T12R4G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP565D2T12R4G
NCP565D2T12R4G
型号
NCP565D2T12R4G
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 1.2V 1.5A D2PAK
数据表
NCP565D2T12R4G.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP565D2T12R4G
内容 *
    NCP565D2T12R4G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR85dB ~ 75db (120Hz ~ 1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Control Features-
    Current - Output1.5A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)9V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageD2PAK-3
    Current - Quiescent (Iq)3 mA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.2V