NCP562SQ27T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP562SQ27T1
NCP562SQ27T1
型号
NCP562SQ27T1
描述
IC REG LINEAR 2.7V 80MA SC82AB
数据表
NCP562SQ27T1.pdf
交付服务
NCP562SQ27T1
内容 *
    NCP562SQ27T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.4V @ 80mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V