NCP561SN18T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP561SN18T1G
NCP561SN18T1G
型号
NCP561SN18T1G
描述
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 5TSOP
数据表
NCP561SN18T1G.pdf
交付服务
NCP561SN18T1G
内容 *
    NCP561SN18T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.36V @ 150mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V