NCP551SN27T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP551SN27T1
NCP551SN27T1
型号
NCP551SN27T1
描述
IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5TSOP
数据表
NCP551SN27T1.pdf
交付服务
NCP551SN27T1
内容 *
    NCP551SN27T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 10mA
    Current - Supply (Max)8 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)8 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V