NCP512SQ31T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP512SQ31T1G
NCP512SQ31T1G
型号
NCP512SQ31T1G
描述
IC REG LINEAR 3.1V 80MA SC88A
数据表
NCP512SQ31T1G.pdf
交付服务
NCP512SQ31T1G
内容 *
    NCP512SQ31T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.3V @ 80mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-88A (SC-70-5/SOT-353)
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.1V