NCP511SN28T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP511SN28T1
NCP511SN28T1
型号
NCP511SN28T1
描述
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 5TSOP
数据表
NCP511SN28T1.pdf
交付服务
NCP511SN28T1
内容 *
    NCP511SN28T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.2V @ 100mA
    Current - Supply (Max)100 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)40 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V