NCP511SN15T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP511SN15T1
NCP511SN15T1
型号
NCP511SN15T1
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 5TSOP
数据表
NCP511SN15T1.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP511SN15T1
内容 *
    NCP511SN15T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 100mA
    Current - Supply (Max)100 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)40 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V