NCP502SQ35T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP502SQ35T1
NCP502SQ35T1
型号
NCP502SQ35T1
描述
IC REG LINEAR 3.5V 80MA SC88A
数据表
NCP502SQ35T1.pdf
交付服务
NCP502SQ35T1
内容 *
    NCP502SQ35T1 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.2V @ 80mA
    Current - Quiescent (Iq)40 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.5V