NCP502SQ28T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP502SQ28T1
NCP502SQ28T1
型号
NCP502SQ28T1
描述
IC REG LINEAR 2.8V 80MA SC88A
数据表
NCP502SQ28T1.pdf
交付服务
NCP502SQ28T1
内容 *
    NCP502SQ28T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.3V @ 80mA
    Current - Quiescent (Iq)40 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.8V