NCP502SQ18T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP502SQ18T1G
NCP502SQ18T1G
型号
NCP502SQ18T1G
描述
IC REG LINEAR 1.8V 80MA SC88A
数据表
NCP502SQ18T1G.pdf
交付服务
NCP502SQ18T1G
内容 *
    NCP502SQ18T1G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output80mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)12V
    Voltage Dropout (Max)1.7V @ 80mA
    Current - Quiescent (Iq)40 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V