NCP500SQL27T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP500SQL27T1
NCP500SQL27T1
型号
NCP500SQL27T1
描述
IC REG LINEAR 2.7V 150MA 6DFN
数据表
NCP500SQL27T1.pdf
交付服务
NCP500SQL27T1
内容 *
    NCP500SQL27T1 规格
    RoHSRoHS
    PSRR62dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-VDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 150mA
    Current - Supply (Max)300 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-DFN (2x2.2)
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V