NCP500SN25T1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP500SN25T1
NCP500SN25T1
型号
NCP500SN25T1
品牌
onsemi
描述
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 5TSOP
数据表
NCP500SN25T1.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
NCP500SN25T1
内容 *
    NCP500SN25T1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR62dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.27V @ 150mA
    Current - Supply (Max)300 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V