NCP500SN185T1G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP500SN185T1G
NCP500SN185T1G
型号
NCP500SN185T1G
描述
IC REG LINEAR 1.85V 150MA 5TSOP
数据表
NCP500SN185T1G.pdf
交付服务
NCP500SN185T1G
内容 *
    NCP500SN185T1G 规格
    RoHSRoHS
    PSRR62dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.01V @ 1mA
    Current - Supply (Max)300 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-TSOP
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.85V