NCP4629HDT120T5G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
NCP4629HDT120T5G
NCP4629HDT120T5G
型号
NCP4629HDT120T5G
描述
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK-5
数据表
NCP4629HDT120T5G.pdf
交付服务
NCP4629HDT120T5G
内容 *
    NCP4629HDT120T5G 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR50dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output500mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)24V
    Voltage Dropout (Max)0.155V @ 200mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK-5 (TO-252)
    Current - Quiescent (Iq)130 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)12V